Slovenský pohár žiakov

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

V Revúcej sa hral v poradí už XV. ročník Slovenského pohára žiakov. Prezentovalo sa celkovo 5 družstiev, ktoré si zmerali sily vo vzájomných zápasoch každý s každým. Hneď na začiatku pri predkladaní súpisiek bolo jasné, že väčšina družstiev výrazne omladila káder. Starší, skúsenejší chlapci, ktorých sme vídali po minulé roky bojovať v tejto kategórii, postúpili vzhľadom na vek do staršej juniorskej súťaže. Výsledky SP žiakov 2017.pdf

Najmenej omladilo družstvo z domáceho klubu NK Revúca. Na hre týchto chlapcov bolo vidieť, že to už spolu ťahajú aj napriek mladému veku pár rôčkov a už zvládajú nohejbalovú hru so všetkým, čo k tomu patrí. Od dobrého servisu cez príjem a nahrávku, samozrejme útok, či už razantnejšie smeče, alebo ulievky, viackrát aj s úspešným pokusom o zášľap. Čo je dôležité, všetci hráči sa prezentovali veľkou chuťou hrať. Víťazstvo si nakoniec vybojovali žiaci domáceho klubu NK Revúca, ktorým dokázali vziať set len ich kluboví spoluhráči hrajúci pod hlavičkou NK Revúca B. Tretie miesto obsadili chlapci z ÚTM Trebišov a štvrtý bol NK Zalužice.