Už XXIII. ročník tradičného nohejbalového turnaja bude poriadať NK Zalužice. Uskutoční sa 29. augusta (streda). Propozície podujatia, ktoré sa bude hrať v dvojiciach a v singloch ...

Turnaje / Domáce

Letný turnaj v Belej nad Cirochou (4. ročník, prvý krát dvojice) pozná svojich víťazov! V dvoch základných skupinách si zmeralo sily 8 družstiev z Belej (4), Humenného (2) a Zalužíc (2). Najmladšou dvojicou bola Zalužicko-Beľanská dvojica žiakov - Tatar, Dzurovej. Do 1/4 finále postupovali všetky družstvá. Od semifinále už veru bolo na čo pozerať. Všetky zápasy potrebovali na rozuzlenie 3 sety, boli vyrovnané a rozhodovali maličkosti. V súboji o 3. miesto mali viac šťastia hráči Zalužíc (Uličný, Apiar), ktorí odsunuli na nepopulárne 4. miesto hráčov "B" tímu Humenného (Daňo, Melničák). Vo finále, v ktorom boli hráči Belej (Šimon, Dunaj) jediný bod od víťazstva, sa nakoniec tešila skúsenejšia dvojica z Humenného (Gabák, Dzurovej).

Túto sobotu sa odohral už 11. ročník humenského turnaja v nohejbale trojíc a prvý krát aj dvojíc. Hralo sa na antukových ihriskách za pomerne chladného a veterného počasia, takže to všetci hráči mali trošku zložitejšie.
Aj napriek tomu boli niektoré zápasy veľmi kvalitné a vyrovnané a to najmä zápasy medzi Košičanmi, Zalužičanmi a domácimi Humenčanmi, čomu zodpovedalo aj záverečné umiestnenie.
V trojiciach sa hralo v dvoch štvorčlenných skupinách, z ktorých prví dvaja postupovali do semifinále. Vo vyrovnanom finále po setoch 11:10 a 11:9 si víťazstvo zabezpečili hráči KAC Košice nad ŠK Laborec Humenné A. V zápase o 3.miesto si poradili hráči NK Zalužice nad hráčmi ŠK Laborec Humenné B.
Dvojice sa hrali systémom play-off, keď sa do finále dostali znovu hráči KAC Košice a ŠK Laborec Humenné A, kde Humenčania vrátili Košičanom prehru z trojíc a vyhrali po setoch 11:8, 11:8. Tretie skončilo znovu družstvo NK Zalužice, ktorý si v zápase o 3.miesto poradili s NK Belá n/C.

Vážení priatelia nohejbalu, v mene organizátorov MM-SR v trojdopadovom nohejbale trojíc na Dobrej Nive vás všetkých pozývam na toto už tradičné podujatie. Tentokrát v akcii opäť uvidíte okrem hlavnej kategórie aj "starých pánov" bojujúcich o titul M-SR nad 50 rokov a snáď sa podarí prilákať aj nejaké tie ženské a žiacke družstvá.Tradične dúfame že prídu aj nejaké družstvá z ČR ktoré bývajú veľkým prínosom pre kvalitu tohto podujatia. Všetky podrobnosti nájdete v prílohách/pozvánka, plagát/, pokiaľ máte ešte nejaké otázky resp. pre prihlásenie prosím kontaktujte mňa alebo niekoho z organizátorov Tešíme sa na vašu účasť.  Pozvánka na MM-SR-2018 v nohejbale DN

Ján Kristeľ