v Dobrej Nive sa na tradičnom 30. ročníku Silvestrovského turnaja zišlo 6 družstiev ktoré si schuti zahrali  každý s každým poslednýkrát v roku 2018 a dôstojne sa tak rozlúčili so starým rokom.
Aj keď tento turnaj je považovaný za skôr "priateľský",  v telocvični ZŠ pri zápasoch nikto nikomu nič zadarmo nedaroval a tak sme mohli vidieť vyrovnané súboje o prvé miesto Ružomberka so Sliačom v ktorých dokonca nerozhodli ani lopty zo vzájomného zápasu, takže o celkovom víťazstve nakoniec rozhodli "lepšie" lopty RK z celkovej tabuľky.
Na treťom mieste skončili domáci Patrioti a aj keď sa im podarilo uchmatnúť bod Sliaču, stratili ich zas v súbojoch so Sokolom a ZE-KOP-om, takže aj to svedčí o vyrovnanosti turnaja kde do poslednej chvíle nebolo nič isté a minimálne dva body získalo každé z družstiev
Tabuľka resp. podrobné zápasy v prílohe
TOP hráči turnaja alebo All stars:
Martin Kozár/RK
Matúš Davin/Sliač
Marek Kišik/Sokol

Posledný deň v roku 2018 sa uskutočnili dva Silvestrovské turnaje a to v Sobranciach a v Dobrej Nive. Na "východe" Slovenska - v Sobranciach to bol už 52.ročník (!!!) tohoto podujatia, čo ho radí k určite najstarším v SR. Tentokrát sa ho zúčastnilo 10 trojíc prevažne z mesta a blízkeho okolia, ale boli tu aj hráči z Veľkých Kapušian a Kamenice n/Cir. Prvenstvo nakoniec obhájili domáci v zložení Peter Pavlina, Ján Hutaj a Ľubomír Kendereš. V "strede" SR - v Dobrej Nive bolo síce menej mužstiev, ale o to kvalitnejšie. Zvíťazil NK Ružomberok pred NK Sliač.

Posledná sobota v roku patrí v Belej nad Cirochou tradične "Vianočnému" nohejbalovému turnaju dvojíc. Turnaj napísal tento rok už svoju 38. kapitolu, 10. pod záštitou bývalého reprezentačného brankára Jána Muchu mladšieho. V telocvični CZŠ a športovej hale, odohralo 17 dvojíc za 8 hodín v základných, 1/4 finálových a finálovej skupine spolu 48 zápasov. Na putovný pohár však opäť pribudli rovnaké mená ako v posledných troch ročníkoch. Hrehovi so Šimonom sa podarilo obhájiť prvé miesto ešte jednoznačnejšie ako v roku 2017, keď tentokrát vo finálovej skupine stratili iba set (v zápase, v ktorom bolo jasné, že sú víťazi). Historicky najlepšie umiestnenie na turnaji sa podarilo obsadiť Kepičovi s Piškaninom, ktorí v celom turnaji prehrali iba s víťazmi, a Gnipovi T. s Pomykalom, ktorí boli príjemným prekvapením turnaja. Prvých 8 dvojíc si rozdelilo ceny v hodnote až 350 EUR! Sponzorsky turnaj podporili Muchovci (AluConstruct s.r.o. a Únia futbalových profesionálov) a obec Belá nad Cirochou. Výsledky zápasov finálovej skupiny a konečné poradie, nájdete na fotkách k článku.

Ing. Štefan Dunaj

Sedlice boli miestom netradičného podujatia - nohejbalovej 24-hodinovky. Viac o podujatí v príspevku Štefana Rimáka ...

Nohejbalová 24-hodinovka Sedlice 2018

Všetko sa to udialo v závere augusta v areály ZŠ s MŠ Sedlice. Akcia trvala presne 24 hodín a osem minút. Súťažilo medzi sebou 37 družstiev a 146 hráčov. Odohrali spolu 96 zápasov v ktorých sme zaznamenali 226 setov s celkovým počtom dosiahnutých bodov 3835. Na zaujímavom podujatí sa však tentoraz netočilo všetko okolo lopty, organizátori sa postarali aj o niekoľko sprievodných akcií. Najviac pozornosti pochopiteľne pútala Nohejlabovú vareška. ktrorú riadil známy gurmán Štefan Rafajlovič. Do súťaže vo varení čohokoľvek, čo sa dá pripraviť v kotlíku, sa zapojilo osem družstiev. Okrem trojice najvyššie ocenených – víťazného družstva zo Žipova, Sušienkárov zo Suchej doliny a Sedlickych ženušiek, aj ďalší súťažiaci – zo Sedlíc, z Malého Šariša, Klenova či Miklušoviec.

Z predaja týchto dobrôt vybrali organizátori spolu 464 eur, ktoré venovali na charitu.

Hlavný program, ktorý sledovalo zhruba 600 divákov moderoval s veľkým šarmom Štefan Skrúcaný.