NATIONS CUP 2018

Rumunsko - Slovensko 4:1

Túto sobotu sa v rumunskej Salonte odohral druhý zápas  NATIONS CUP 2018, kde sa už predstavili aj naši reprezentanti.
Výsledkovo to vyzerá jednoznačne v prospech Rumunska, ale priebeh všetkých zápasov bol veľmi vyrovnaný a až na jeden zápas sa vo všetkých ostatných rozhodovalo v koncovkách tretích setov, takže výsledok mohol byť aj opačný.
Zápas začal prvým singlom, kde sa v prvom sete Lukáš Gabák pokúšal otáčať nepriaznivý výsledok, ale set napokon prehral 11:9. Druhý set si ustrážil a vyrovnal na 1:1. V treťom sete znovu doťahoval, ale nepodarili sa mu tento dlhý  zápas vyhrať.
Druhý zápas boli dvojice, kde za nás nastúpil Marek a Igor Hulínovci a hoci prehrali 2:0 na sety, tak v každom sete pred koncovkou viedli(v prvom 7:8 a v druhom 7:9), ale ani jeden set sa im nepodarilo rozhodnúť v svoj prospech.
Nasledovali trojice kde sme nastúpili v zložení Matej Prachar, Lukáš Bezeg a Igor Hulín. Po neúspešnom prvom sete(13:11) a keď už aj v druhom sete sme prehrávali(najviac 8:5), tak náš tréner Marián Mihok prestriedal a naša trojica už v zložení Igor Hulín, Marek Hulín a Lukáš Gabák, tento druhý set otočili víťazstvom 14:15 a nakoniec aj celú trojicu, lebo v treťom sete už boli jednoznačne lepší.
V druhých dvojiciach sa v prvom sete naši reprezentanti(Lukáš Gabák, Lukáš Bezeg / Matej Prachar) dlho hľadali a tento set aj jednoznačne prehrali(11:5). Lenže v druhom sete naši hráči nastúpili ako vymenení, prestali robiť chyby a vyhrali tento set 6:11, čím nám udržali nádej v zápase o celkove víťazstvo. Tretí set bol boj o každú loptu, keď sa rozhodovalo až v samotnej koncovke, kde naším chýbalo aj trošku šťastia a prehrali sme tento set 12:10, čím už bol aj zápas rozhodnutý, kedže Rumunsko vyhrávalo 3:1 na zápasy.
Posledný zápas znovu patril singlistom a náš Marek Hulín doňho vstúpil víťazstvom v prvom sete, ale v druho a treťom sete už jednoznačne prehral, keď sa mu ozval aj jeho zranený bedrový kĺb.

prvý singel: 2:1 - 11:9, 7:11, 11:8 (L. Gabák)
prvá dvojica: 2:0 - 12:10, 11:9 (M. Hulín, I. Hulín)
trojica: 1:2 - 13:11, 14:15, 7:11 (M. Prachar, I. Hulín, L. Bezeg / I. Hulín, L. Gabák)
druhá dvojica: 2:1 - 11:5, 6:11, 12:10 (L. Gabák, L. Bezeg / M. Prachar)