Čo priniesla základná časť I. SNL - východ

Základná časť I. SNL mužov skupiny východ, ktorú ukončili posledným predohrávaným zápasom hráči Humenného a Revúcej, naplnila predsezónne očakávania:

• rovnako ako minulý rok si prvé miesto v skupine vybojovali hráči KAC Košice, ktorí aj v pozmenených zostavách dokázali zvíťaziť vo všetkých zápasoch základnej časti. Vo štvrťfinálovom zápase si doma zmerajú sily s „B“ družstvom Revúcej.
  • Humenčania si tento rok pred play-off polepšili, a v poslednom zápase celkom jasne (6:1) rozhodli o tom, že na štvrťfinálový zápas k nim pricestuje NK Ružomberok.
  • Revúčanov môžu mrzieť najmä straty v Belej (vyhrali "iba" 4:3) a v Zalužiciach (prehra 4:3), ktoré ich pripravili o lepšiu pozíciu pred rozhodujúcim zápasom v Humennom. V prvok kole play-off tak vycestujú na Sliač.
  • Beľania, rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch, ťahajú v zápasoch za kratší koniec a tak si s pohodlným náskokom poslednú postupovú priečku ustrážili hráči NK Zalužice, ktorých najbližším súperom bude víťaz skupiny stred a to NK Dobrá Niva.

Počas základnej časti každé družstvo odohralo 8 zápasov a v každom z nich mohol odohrať jeden hráč max. 5 zápasov (2 x trojka, 2 x dvojka, 1 x singel), čiže jeden hráč počas základnej časti mohol odohrať max. 40 zápasov. M. Černota (NK Revúca ) odohral až na jeden zápas max. možný počet zápasov. Za ním nasledujú L. Gabák (ŠK Laborec Humenné) – 37 zápasov a dvojica z Belej n/C. P. Šimon – 36 zápasov a Š. Dunaj – 35 zápasov.

Najviac víťazných zápasov v základnej časti mal L. Gabák (ŠK Laborec Humenné) – 31 víťazných zápasov, druhý bol ďalší hráč ŠK Laborec Humenné L. Bezeg – 25 víťazných zápasov a tretí bol hráč NO KAC Jednota Košice B. Belko - 23 víťazných zápasov.

Percentuálne najviac víťazných zápasov mal B. Belko (NO KAC Jednota Košice) – 92 %, druhý bol L. Gabák (ŠK Laborec Humenné)- 84 % a tretí bol ďalší hráč Košíc T. Kostík – 80 %. Do tohto vyhodnotenia štatistík sa dostali len hráči, ktorí počas základnej časti odohrali min. 25 zápasov.

Percentuálne najviac víťazných zápasov v singloch mal L. Gabák (ŠK Laborec Humenné) – 86 %, ktorý túto štatistiku po roku znovu obhájil. Druhý bol P. Uličný (NK Zalužice)- 63 % a tretí bol M. Černota (NK Revúca) – 50 %. Do tohto vyhodnotenia štatistík sa dostali len hráči, ktorí počas základnej časti odohrali min. 4 zápasy v singli.

Percentuálne najviac víťazných zápasov vo dvojiciach mala humenská dvojka L. Bezeg a L. Gabák – 94 %. Druhý bol B. Belko (NO KAC Jednota Košice) – 92 % a tretí bol M. Švec (NK Revúca) – 83 %. Do tohto vyhodnotenia štatistík sa dostali len hráči, ktorí počas základnej časti odohrali min. 12 zápasov vo dvojiciach.

Percentuálne najviac víťazných zápasov v trojiciach mali jednoznačne Košičania B. Belko a T. Kostík – 100 %. Druhý a tretí boli Humenčania L. Gabák – 71 % a L. Bezeg – 63 %. Do tohto vyhodnotenia štatistík sa dostali len hráči, ktorí počas základnej časti odohrali min. 12 zápasov v trojiciach.

01_CoPrinieslaZakladnaCastSNL_vychod.pdf