o 1. miesto:

o 3. miesto:
NK Dobrá Niva  –  NK Revúca 0 : 4

NK Dobrá Niva - NK Revúca 0:4
V zápase o 3.miesto potvrdili rolu favorita hráči NK Revúca. Výsledok síce vyzerá jednoznačne, ale samotný zápas bol oveľa vyrovnanejší, hlavne zápas druhých dvojíc, v ktorom hráči Dobrej Nivy nevyužili aj dva match bally a aj singel, v ktorom o konečnom výsledku rozhodli skúsenosti Milana Černotu.

NO KAC Jednota Košice - ŠK Laborec Humenné 4:1
Finále lepšie zvládli hráči NO KAC Jednota Košice, ktorí znovu potvrdili, že sú momentálne najlepšie družstvo na Slovensku a to hlavne vďaka tomu, že majú na smeči Braňa Belka, ktorý v našej lige nemá konkurenciu. Po hladkom víťazstve prvej trojky a prvej dvojky sa KAC sa ujal vedenia 2:0. Zápas druhých dvojíc vyhrali Humenčania a zdramatizovali zápas na 2:1. Singel mohol finále zdramatizovať ešte trošku viac, keď po veľmi vyrovnanom a dlhom zápase koncovku lepšie zvládol Marek Hulín a porazil zdravotne vyčerpaného Lukáša Gabáka. Záverečný zápas trojíc na jeden dopad bol vyrovnaný iba v druhom sete, ale Humenčania už nenašli viac síl, aby zápas otočili, takže Košičania sa stali zaslúžene majstrami SNL mužov aj pre rok 2018.

Semifinálové stretnutia tohto ročníka SNL mužov mali jednoznačný priebeh. Košičania doma porazili hráčov Revúcej 4:0 a rovnakým pomerom sa skončil aj zápas hraný v športovej hale na Sliači, kde „domáci“ hráči Dobrej Nivi rovnakým pomerom podľahli hráčom Humenného. Zápas o 3. miesto a finále sú na programe už túto sobotu 29.09.2018 od 16:00 v mestskej športovej hale v Humennom. 180924_US_SNL_muzi_semifinale.pdf

Slovenská nohejbalová liga mužov sa po letnej prestávke prehupla do nadstavbovej časti. Štvrťfinálovým „sitom“ sa podarilo prejsť trom družstvám zo skupiny východ a jedinému zástupcovi skupiny stred. Obhajca prvenstva z Košíc si poradil z „B“ družstvom Revucej (4:0) a Humenčania doma porazili húževnatých hráčov Ružomberka (5:2). Ďalšie dve stretnutia sa odohrali v športovej hale na Sliači, kde domáci Sliačania nenašli recept na hru Revúckeho „A“ družstva (1:4) a hráči Dobrej Nivi dokázali vo vyrovnanom stretnutí poraziť NK Zalužice (4:3).   Úradná správa_SNL muži štvrťfinále

Základná časť I. SNL mužov skupiny východ, ktorú ukončili posledným predohrávaným zápasom hráči Humenného a Revúcej, naplnila predsezónne očakávania:

• rovnako ako minulý rok si prvé miesto v skupine vybojovali hráči KAC Košice, ktorí aj v pozmenených zostavách dokázali zvíťaziť vo všetkých zápasoch základnej časti. Vo štvrťfinálovom zápase si doma zmerajú sily s „B“ družstvom Revúcej.
  • Humenčania si tento rok pred play-off polepšili, a v poslednom zápase celkom jasne (6:1) rozhodli o tom, že na štvrťfinálový zápas k nim pricestuje NK Ružomberok.
  • Revúčanov môžu mrzieť najmä straty v Belej (vyhrali "iba" 4:3) a v Zalužiciach (prehra 4:3), ktoré ich pripravili o lepšiu pozíciu pred rozhodujúcim zápasom v Humennom. V prvok kole play-off tak vycestujú na Sliač.
  • Beľania, rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch, ťahajú v zápasoch za kratší koniec a tak si s pohodlným náskokom poslednú postupovú priečku ustrážili hráči NK Zalužice, ktorých najbližším súperom bude víťaz skupiny stred a to NK Dobrá Niva.

Počas základnej časti každé družstvo odohralo 8 zápasov a v každom z nich mohol odohrať jeden hráč max. 5 zápasov (2 x trojka, 2 x dvojka, 1 x singel), čiže jeden hráč počas základnej časti mohol odohrať max. 40 zápasov. M. Černota (NK Revúca ) odohral až na jeden zápas max. možný počet zápasov. Za ním nasledujú L. Gabák (ŠK Laborec Humenné) – 37 zápasov a dvojica z Belej n/C. P. Šimon – 36 zápasov a Š. Dunaj – 35 zápasov.

Najviac víťazných zápasov v základnej časti mal L. Gabák (ŠK Laborec Humenné) – 31 víťazných zápasov, druhý bol ďalší hráč ŠK Laborec Humenné L. Bezeg – 25 víťazných zápasov a tretí bol hráč NO KAC Jednota Košice B. Belko - 23 víťazných zápasov.

Percentuálne najviac víťazných zápasov mal B. Belko (NO KAC Jednota Košice) – 92 %, druhý bol L. Gabák (ŠK Laborec Humenné)- 84 % a tretí bol ďalší hráč Košíc T. Kostík – 80 %. Do tohto vyhodnotenia štatistík sa dostali len hráči, ktorí počas základnej časti odohrali min. 25 zápasov.

Percentuálne najviac víťazných zápasov v singloch mal L. Gabák (ŠK Laborec Humenné) – 86 %, ktorý túto štatistiku po roku znovu obhájil. Druhý bol P. Uličný (NK Zalužice)- 63 % a tretí bol M. Černota (NK Revúca) – 50 %. Do tohto vyhodnotenia štatistík sa dostali len hráči, ktorí počas základnej časti odohrali min. 4 zápasy v singli.

Percentuálne najviac víťazných zápasov vo dvojiciach mala humenská dvojka L. Bezeg a L. Gabák – 94 %. Druhý bol B. Belko (NO KAC Jednota Košice) – 92 % a tretí bol M. Švec (NK Revúca) – 83 %. Do tohto vyhodnotenia štatistík sa dostali len hráči, ktorí počas základnej časti odohrali min. 12 zápasov vo dvojiciach.

Percentuálne najviac víťazných zápasov v trojiciach mali jednoznačne Košičania B. Belko a T. Kostík – 100 %. Druhý a tretí boli Humenčania L. Gabák – 71 % a L. Bezeg – 63 %. Do tohto vyhodnotenia štatistík sa dostali len hráči, ktorí počas základnej časti odohrali min. 12 zápasov v trojiciach.

01_CoPrinieslaZakladnaCastSNL_vychod.pdf

V poslednom zápase základnej časti I. SNL skupiny východ, si hráči Humenného v predohrávke 10. kola poradili s hráčmi Revúcej. Vybojovali si tak druhé miesto a vo štvrťfinále doma privítajú hráčov NK Ružomberok. Hráči Revúcej vycestujú v boji o semifinále na Sliač. 1 SNL 2018 muži